International Dot Day w naszym przedszkolu to czas kreatywności, odkrywania dziecięcych talentów i pokazania wszystkim, że każdy ma w sobie ukryty talent, który trzeba tylko obudzić.

W tych magicznych dniach 15 – 16 września większość dzieci miała na sobie choćby jedną kropkę ukrytą na twarzy lub ubranku.

Ważnym momentem naszej zabawy stała się mała bohaterka Vesthi z książki dla dzieci pt. „The Dot” Petera H. Reynoldsa, która dzięki małej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Ta mała dziewczynka tak zainspirowała dzieci do działania, że chętnie podjęły się nowych wyzwań i uwierzcie mi powstały wyjątkowe, kolorowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Podczas zabawy dzieci nie tylko dowiedziały się o swoich ukrytych talentach, ale też miały możliwość pobudzić wyobraźnię, poznać swoje mocne strony i najważniejsze wspólnie się bawić. I chyba o to chodziło.