W piątek (9 września) rozpoczął się „Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022”.
W tegorocznych obchodach wzięła udział grupa Jaskółek, która dotarła do Parku Staromiejskiego, wielkiej wioski krasnali, gdzie zgromadziło się kilkaset dzieci z wrocławskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Już od czwartku sześciolatki pomagały przygotować stroje krasnoludków, dokonując wielu przymiarek, aby dobrze się zaprezentować. Udało się !!! Wchodząc na teren ogrodu od razu dostrzegła nas telewizja stacji TVN, z którą nagraliśmy czołówkę programu. Tak rozpoczęliśmy tegoroczną zabawę. W tym roku udział w niej wzięli szczudlarze, bębniarze oraz mażoretki, tworząc tym samym spektakularne wydarzenie.

Organizatorzy zaplanowali na terenie ogrodu liczne krasnalowe strefy z atrakcjami,
w tym konkurs plastyczny na plakat z przesłaniem ekologicznym pt.: „Krasnale i Dzikie
w Mieście” – nawiązujący do kampanii ZOO Wrocław o postępowaniu z dzikimi zwierzętami
oraz konkurs na najlepiej prezentującą się grupę małych krasnali, który wygraliśmy. Odbierając nagrodę na twarzach dzieci malowało się zadowolenie i radość. Teraz czeka nas wyprawa do Kolejkowa.

Myślę, że to pierwsze wyjście bez rodziców poza placówkę przedszkolną, w tym  jazda miejskimi środkami transportu, dostarczyły przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń.