Jak kreatywnie można spędzić czas dowiedziały się Jaskółeczki uczestnicząc 6 grudnia
w warsztatach mikołajkowych w Centrum Poznawczym Hali Stulecia przeznaczonych dla dzieci przedszkolnych. Tematem przewodnim było „ Miasteczko Mikołaja”.

Pod opieką doświadczonej edukatorki, która swoim umiejętnym podejściem do wymagającego słuchacza, zaskarbiła sobie małe serduszka, przekazując im w sposób zrozumiały wiedzę.

Rozbudzone tematycznie dzieci ochoczo zabrały się za tworzenie makiet z przygotowanych materiałów plastycznych.

Przy okazji wspaniałej zabawy w projektantów i architektów dzieci miały możliwość pobudzenia swojej wyobraźni poprzez zadawanie wielu pytań, dyskusji i współpracy w zespołach dochodząc do ciekawych, wręcz innowacyjnych rozwiązań, które później wprowadzały w życie tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne dziecięce makiety architektoniczne. A wierzcie mi Państwo, dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Kto wie, może spośród naszych Jaskółek wyrośnie znany architekt?

Myślę, że takie warsztaty, w których uczestnicy wspólnie uczą się, bawią, projektują i budują przyniosły dzieciom samodzielne, kreatywne myślenie, poznanie swoich umiejętności i zdolności manualnych, komunikacji, współdziałania w zespołach, a nade wszystko dużo satysfakcji z efektów.

Ten szczególny dzień, był czasem radosnego oczekiwania na Św. Mikołaja w przedszkolu
i przeżycia niespodziewanej przygody na klimatycznych warsztatach wywołujących na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy.