Od wielu lat tradycją w naszym przedszkolu jest huczne obchodzenie Dnia Babci i Dziadka. W dniu swojego święta Dziadkowie i Babcie  obdarowani zostali  przez wnuków upominkami i laurkami wykonanymi przez siebie:  były to specjalne kalendarze, serduszka , dekoracyjne słoiczki, rameczki ze zdjęciami,  papierowe tulipanki, laurki z odciśniętymi dłońmi, pachnące mydełka. Przedszkolaki przygotowały przepiękny i bogaty program artystyczny. Zaśpiewały, zatańczyły, wyrecytowały, przedstawiły… było pięknie i wzruszająco. Po części artystycznej zaprosiliśmy  naszych honorowych gości na smaczny poczęstunek, gdzie królowała zimowa, rozgrzewająca, imbirowo-pomarańczowa herbatka, kawa, ciasteczka i przekąski. Takie huczne obchodzenie Dnia Babci i Dnia Dziadka ma swój cel. W ten sposób chcieliśmy podziękować IM za ich obecność i ważną rolę, jaką pełnią w życiu wnuków.   Rodzinne i przedszkolne  świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka ma ogromne znaczenie szczególnie teraz, kiedy w natłoku pracy i  braku czasu dzieci, a tym samym i wnuczęta nie mają szans na częsty kontakt z dziadkami.  Dziadkowie są osobami, które zaraz po rodzicach są najbliższe dziecku,  stanowią nieocenioną pomoc w wychowaniu wnucząt . Przedszkolaki opowiadają często o zabawach z babcią i dziadkiem, o wyjściach do ZOO, do parku , o wyjazdach  na wakacje. Dla Babć i Dziadków udział w takiej uroczystości przyniósł wiele wzruszeń i pozytywnych emocji.

Miło nam było poznać  Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków  i gościć Ich w progach naszego przedszkola.