„Wiosno , wiosno nie zapomnij o nas , każda trawka chce być już zielona,

gdybyś zapomniała inną drogą poszła , zima by została mroźna…”

Te słowa piosenki,  towarzyszyły dzieciom w drodze do Parku Szczytnickiego.

To tam poszliśmy pożegnać mroźną zimę i poszukać pierwszych oznak wiosny.

Różnobarwny pochód rozpoczęliśmy w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci  z kolorowym kwiatami , własnoręcznie wykonanymi  z bibuły , balonikami  i naręczem świeżych kwiatów , które przyniosła nam mama Leona śpiewając wiosenne piosenki  przespacerowały do parku .

Pogoda nam dopisała , wprawdzie nie świeciło słonko , ale był całkiem ciepło i deszczyk  przestał padać.

Przygotowane kostki lodu , które miały symbolizować zimę wrzuciliśmy do stawku , żeby się roztopiły  wołaliśmy  głośno wiosnę a kwiatami zapraszaliśmy ją do nas.

Chyba udało nam się skutecznie ją przywołać bo w drodze powrotnej z Parku Szczytnickiego nieśmiało  zza chmur wyjrzało słonko. Pobawiliśmy się jeszcze chwilkę na placu zabaw a potem w przedszkolu już czekała na nas pyszna zupka.

Mamy nadzieję , że wiosna coraz częściej będzie u nas gościła , chociaż wszyscy znamy przysłowie „ kwiecień plecień bo przeplata , trochę zimy , trochę lata.” Mamy jednak nadzieję , że wiosna rozgości się u nas na dobre.