W dniu 24 maja 2023 roku w naszym przedszkolu, odbyło się spotkanie z Panem funkcjonariuszem Straży Miejskiej we Wrocławiu, który przeprowadził z przedszkolakami z wszystkich grup naukę udzielania pierwszej pomocy w ramach programu ,,Mini ratownik”
Program ten ma na celu naukę najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz najważniejszego– jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Podczas zajęć mali ratownicy mogli dowiedzieć się jak przeprowadzić czynności mogące uratować życie oraz osobiście ćwiczyć resuscytację na specjalnym fantomie.
Nasze przedszkolaki podczas ćwiczeń praktycznych wspaniale się bawiły i chętnie nabywały nowe umiejętności.