Około 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków i to wszystko na 33 ha w sercu Wrocławia. Mowa tu o wrocławskim zoo, czyli pełnym zieleni domu dla zagrożonych gatunków zwierząt, a znajdującym się w sąsiedztwie naszego przedszkola.

Na zwiedzanie ogrodu zoologicznego przeznaczyłyśmy dla każdej z czterech starszych grup dziecięcych po jednym dniu majowym. Tak więc, od samego ranka dzieci z niecierpliwością czekały na wycieczkę oraz zajęcia edukacyjne, by krok po kroku zgłębiać tajemnice zoo i jego mieszkańców.

Przygodę w zoo przedszkolaki rozpoczęły przemierzając alejki ogrodu, gdzie miały możliwość oglądać mnóstwo gatunków zwierząt w warunkach stworzonych na wzór tak zwanych naturalnych. Poznały niesamowity świat zwierząt, imponującą ilość małp, zaczynając od pawianów masajskich, goryli, po orangutany, gibony i leniwce o których ciekawie opowiadała edukatorka pani Edyta.

Oczywiście największą atrakcją było Afrykarium ze zjawiskowym Oceanarium. Spacer podwodnym 18m tunelem w towarzystwie setek egzotycznych ryb, pływających nad głowami płaszczek, rekinów, żółwi i zachwycających raf koralowych.

Wiele radości sprawiły dzieciom przemieszczające się pingwiny, bawiące się figlarnie foczki oraz pokaz karmienia kotików afrykańskich, który wzbudził wiele emocji. Dzieci z grupy Jaskółki miały też możliwość odszukać naszego przedszkolnego pingwinka – rzeźby malowanej przez naszych absolwentów.

Pobyt w ogrodzie zoologicznym zawsze jest niezwykłą przygodą. Dostarczył przedszkolakom nowych wrażeń i radości. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.