dzieci pracują podczas warsztatów

20 września Jaskółki wybrały się na Politechnikę Wrocławską gdzie w ramach Festiwalu Nauki wzięły udział w zajęciach „Czego o innowacji możemy dowiedzieć się z bajek”. Dzieci wspólnie z prowadzącą warsztaty zastanawiały się co to w ogóle jest ta innowacja 🙂 Następnie obejrzały krótką prezentacje stworzoną z różnych bajek których bohaterowie wymyślali innowacyjne rozwiązania. Zastanawiały się czy każdy może mieć innowacyjne pomysły oraz dowiedziały się że nie tylko wielkie innowacje zmieniają świat ułatwiając nam życie ale i te malutkie. Na koniec same zrobiły innowacyjny pojazd i przetestowały jak się porusza. Dzięki tym warsztatom dzieci mogły nie tylko dowiedzieć się wielu nowych, ciekawych rzeczy ale rozwinąć swoją wyobraźnię, koncentracje uwagi i zdolność twórczego myślenia.

Dziękujemy Mamie Hani, Pani Marcie za zorganizowanie wyjścia 🙂