We wrześniu dzieci z grupy Jaskółek i Skowronków wybrały się do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej na ul. Krakowską. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków i ratowników medycznych, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy oraz zdobycie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Już samo wejście do budynku Straży wzbudziło u dzieci wielkie zainteresowanie. Dzięki życzliwości Strażaków dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Oglądały wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Słuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Uczyły się jak zachować się w momencie pożaru czy innej niebezpiecznej sytuacji. Przypominały sobie numery alarmowe. Wchodziły do wozów strażackich.

Odważni mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy i wjechać specjalnym podnośnikiem przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Każde dziecko miało też możliwość lania wody z prawdziwego strażackiego węża. To była niezapomniana wycieczka 🙂

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Jednostki nr 3 a szczególnie Tacie Helenki z Jaskółek Panu Michałowi za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedzę zapamiętają na długo.