6 maja ruszyła kolejna edycja kampanii „Rowerowy Maj.”

W naszym przedszkolu zgłosiło się do niej aż 109 dzieci! Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do przedszkola i szkoły. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, szkolnych, nauczycieli, innych pracowników oraz rodziców.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, hulajnogę, rolki czy deskorolkę jako środek transportu do szkoły czy przedszkola, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Dzieci które aktywnie biorą udział w akcji zbierają naklejki do specjalnych dzienniczków. Przejazdy są również odnotowywane w specjalnym elektronicznym dzienniku. Dla najaktywniejszych uczestników i grup przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy więc do wspólnej zabawy która potrwa do 29 maja 🙂